Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo osób zatrudnionych przy ul. Lotników w Zielonej Górze

Społeczna odpowiedzialność to dla firm także, a może nawet przede wszystkim, działania zmierzające do zapewniania lokalnej społeczności warunków pozwalających na stabilizację i bezpieczną pracę.

Infrastruktura ulicy Lotników

To właśnie dlatego od kilkunastu miesięcy wraz z sąsiadującymi firmami ECE Logistics podejmuje działania na rzecz lokalnej inicjatywy, jaką jest budowa infrastruktury drogowej na ulicy Lotników, która zapewni bezpieczeństwo osobom zatrudnionym w tej części miasta.

Przy ul. Lotników rozbudowuje się obszar przemysłowy, w którym lokalizację znalazło już kilkanaście firm. Załączona fotografia przedstawia stan ulicy położonej w linii prostej kilkadziesiąt metrów od obwodnicy Zielonej Góry, po której kilkaset osób codziennie dociera do pracy swoimi prywatnymi samochodami lub na pieszo. Brakuje chodników i oświetlenia, a stan nawierzchni pozostawia jak widać bardzo wiele do życzenia. W okresie jesiennym osoby korzystające z komunikacji miejskiej na pieszo docierają do ulicy Zjednoczenia, a przemierzając ul. Lotników są niemal całkowicie niewidoczne.

Budżet obywatelski

Zapewnienie infrastruktury drogowej na ulicy Lotników zostało wpisane jako jedno z zadań, na które można oddać głos w ramach Budżetu obywatelskiego na rok 2018. Nie była to inicjatywa ECE Logistics ale gorąco ją popieramy! Znajduje się w części: Zadania ogólnomiejskie, poz. 38.

Wszystkie osoby zameldowane na terenie Zielonej Góry oraz dzielnicy Zielona Góra – nowe miasto, które nie mają do tej pory wybranego projektu, na który chciałyby oddać swój cenny głos, serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej lokalnej inicjatywy. Oddając głos na zadanie nr 38 wspierasz bezpieczeństwo wszystkich zatrudnionych przy ul. Lotników.