Poradnik transportowy i baza wiedzy firmy spedycyjnejPoradnik

Zasady wykonywania przewozów kabotażowych

Przewóz kabotażowy, to przewóz wykonywany przez pojazd bądź przedsiębiorstwo zarejestrowane w innym państwie niż to, w którym wykonywana jest usługa. Zasady wykonywania przewozów kabotażowych reguluje ROZPORZĘDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NE 1072/2009 z dnia 21 października 2009 r. dotyczące współnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozów drogowych.

Jakie są jego najważniejsze zapisy?
Jeśli do danego kraju wjedziemy z towarem w transporcie międzynarodowym, wówczas po jego dostarczeniu możemy wykonać maksymalnie do trzech przewozów kabotażowych. Należy przy tym pamiętać, że ostatni rozładunekPrzewóz kabotażowy, to przewóz wykonywany przez pojazd bądź przedsiębiorstwo zarejestrowane w innym państwie niż to, w którym wykonywana jest usługa. Zasady wykonywania przewozów kabotażowych reguluje ROZPORZĘDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NE 1072/2009 z dnia 21 października 2009 r. dotyczące współnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozów drogowych.

Jakie są jego najważniejsze zapisy?
Jeśli do danego kraju wjedziemy z towarem w transporcie międzynarodowym, wówczas po jego dostarczeniu możemy wykonać maksymalnie do trzech przewozów kabotażowych. Należy przy tym pamiętać, że ostatni rozładunek kabotażowy musi mieć miejsce maksymalnie do siedmiu dni kalendarzowych od rozładunku towaru w transporcie międzynarodowym. Nie należy zapominać również o tym, że kierowca, oprócz dokumentów przewozowych potwierdzających wykonane kabotaże, ma także obowiązek posiadania dokumentów potwierdzających wykonanie transportu transgranicznego. Co, jeśli wjeżdżamy do danego kraju bez towaru, czyli „na pusto”? Możemy wtedy wykonać tylko jeden transport kabotażowy i mamy na to trzy dni.

Adres
ECE LOGISTICS SP. z o. o. Sp.k.
ul. Lotników 12
65-138 Zielona Góra
Polska/Poland
Kontakt
T +48 68 451 16 04
F +48 68 411 38 87
biuro@ecelogistics.pl
Konto
Konto / IBAN
PL 51 2490 0005 0000 4600 3459 6304
SWIFT: ALBPPLPW
Ece Logistics

Projekt i realizacja | Sungrey™